Kronika – Výři CZ

Kronika oddílu PS Výři

Schůzka 18.12.2015

V pátek 18.12.jsme se sešli na naší klubovně, abychom si užili zimní slet a zárověň tak poslední schůzku v roce 2015. Na začátku schůzky měli někteří členové možnost dodělat si poslední zkoušky, které jim chybí a následně pak přezkoušení z jednotlivých knih. Mezitím, co se někteří členové potili u vázání uzlů a poznávaček z přírody si zbytek dětí užíval několika her. Po krátkém přezkoušení a následně rozdání posledních slz v tomto roce mohl samotný slet začít. Za svou snahu a splněné zkoušky byli odměněni 4 členové, kteří následně byli povýšení na kulíšky. Po této slavnostní chvíli proběhlo celoroční shrnutí a menší raut s přípitkem. Po zdolání těchto dobrot dostal každý člen prskavku, kterou jsme si všichni vzájemně zapálili a něco si přáli. Věříme, že spoustě našich členů si tato krásná přání vyplní a už teď se těšíme na první schůzku v roce 2016.

Schůzka 13.11.2015

Tak jako každý pátek jsme se sešli v 15 hodin na naší klubovně. I tuto schůzku jsme započali všichni společně na zámeckém vrchu, kde jsme si zahráli pár her, kde rozhodovala především rychlost.. Kolem 16.hodiny jsme se rozdělili na starší a mladší. Starší odešli společně s Lukášem a Špínou do klubovny, kde na ně čekala zkouška jejich manuální zručnosti, neboť si tam v malých skupinkách vyráběli krmítka pro ptáky. Mladší zůstali nadále na zámeckém vrchu, kde si mohli napravit svoje běžecké časy zámeckého okruhu, což se snad všem opravdu povedlo.. Když se všichni společně vrátili, vyzkoušeli jsme si několik jednoduchých her. Jedna z her byla natolik jednoduchá, že ji většina dětí pochopila až ve třetím kole. Kolem 17. hodiny jsme se se tmou přemístili do klubovny. Tak jako každou schůzku i dnes čekalo něco málo z toho učení. Po dnešní schůzce si děti odnesly nové znalosti z azimutu a vězeňské šifry.. 

Schůzka 6.11.2015

Tak jako každý pátek jsme se sešli v 15 hodin na naší klubovně. Jelikož nám počasí přálo vyrazili jsme všichni společně na zámecký vrch, kde jsme si spolu s velkými zahráli několik her. Po společné hodině jsme se rozdělili na starší a mladší. S mladšími jsme zůstali u kaple, kde jsme si zahráli několik dalších her. Největší úspěch sklidila  hra na chřestýše, kde cílem hry bylo, aby chytač hadů poslepu chytil chřestýše, který každých pár vteřin zachřestil. Abychom nezlenivěli, tak ani dnes nemohl chybět běh okruhu na čas. Už od začátku bylo jasné, že časy některých dětí budou opravdu skvělé.
Když jsme se vrátili zpět do klubovny vyzkoušeli jsme si ještě několik nových her. Závěr schůzky byl věnovaný azimutu, kde se děti naučily základy s buzolou….